Az első tanév lezárása után felszabadult öröm volt mindannyiunkban. Nem azért, mert túl vagyunk rajta, sőt, inkább a jövőre néző reménység megnyugtató boldogsága ez. Miért?
Ha a
kezdetekre visszatekintek, nagyonis meghatározó volt az az évekig húzódó belső küszködés, ami az újra meg újra felbukkanó gondolatot övezte, hogy nem kellene-e inkább itthon taniitani a gyerekeket?
Mindegy, kit, milyen okból kerülget ez a gondolat, komolyan kell venni. Sokszor megálltunk mi is Isten előtt, Tőle van ez? Nem egy hétköznapi döntés, nem lehet hétköznapi lazasággal meghozni. 3 évet gondolkoztunk. A negyedikben a helyi iskolában majdnem magántanuló lett legidősebb fiunk. végül mégis visszaléptünk, de akkor már majdnem ott voltunk... A végleges döntés a következő évben született meg, és -jellemzően, a hitből megértett és megtett lépés
után, annak felülről igazolásaként- találtunk teljesen váratlanul (egy zöldségpiaci beszélgetés közben) arra az iskolára, ahol teljes támogatással fogadták ezt az elhatározásunkat. Ritka az ilyen iskola, de nem lehetetlen találni, úgy tudom, a Bakonyban is indult egy hasonló kezdeményezés, erről majd igyekszem többet megtudni.
Az első évből majdnem 5 hónapot utaztunk. Erről a kalandról majd részletesen szeretnék beszámolni, most álljon itt egy kép ebből az időből:
Az első év teljesen kísérleti és gyakran improvizatív jellege után a második tanévünk már sok olyan elemet tartalmaz, ami kiszámítható. Könnyebbség, hogy ugyanazok a tanulók járnak hozzám, mint tavaly:), így személyre szabottan tudom, mi vált be, mi nem, mi hiányzott és mi volt felesleges.
A nap kezdete idén is az igetanulás, ami új, hogy a
heti igét és a
missziós imatémát most egy közös excel táblázatban rendeztem, és előre meghatároztam az éves menetet, ill. az igékben az első hónapokat. Ezt persze lehet módostani, de jó támaszpont, hogy ne vesszünk el, ne maradjunk le a kitűzött céltól.
Új elemként került be a
Világmisszió óra az alapórák közé. Minden nap első óraként szerepel. Az
OM Magyarország Megváltoztathatod a világot c. könyvét használjuk ehhez, ami sziines oldalakon mutatja be a világmisszió területeit, nem csak országokat, hanem sok népet, népcsoportot is (például a cigányokat). Hetente egy témakört járunk be, külön füzete van mindenkinek, amibe a zászlókat, vagy egyéb jeleket rajzolják, illetve a fontos kulcsszavakat jegyzetelik (az ovisunk rajzolja az imatémákat is). Néha interneten keresünk hozzá rövidfilmeket, vagy egyéb lexikális információkat. A gyerekek nagyon szeretik.