Gondolom, a Nagy Almáról mindenkinek megvan a saját képe, ami akár teljesen más is lehet, mint mindenki másé.
Kilépve a klisékből, hadd mondjam el a magam sztoriját, ami igazából nem is egy történet, hanem mindjárt három.
Az első 2002-be visz. Házasságunk első nyarán egy kéthónapos Greyhound-hátizsák-sátor-barátok-túra első állomása volt.
Itt láttuk meg Amerikát, ami azóta második hazánk lett. De akkor ezt még nem is sejtettük. Szállásadónk egy ismeretlen lány volt, Kinga, és ha kicsit tényleg visszatekerünk annak a kornak a technológiai valóságába, hát világos, hogy egy telefonnyi ismeretség után fogadott be minket egy hétre kicsi külvárosi lakásába. Az akkor még romjaiban fekvő WTC gödre, a Szabadságszobor, az Ellis Island megrázó történetei, a mindenféle kultúra szabad és szabadságot adó egymásra rétegződése a boltokban, ételekben, zenékben, emberekben... ez volt az első. (Később, a Vadnyugat felé közeledve viccesen hatott, hogy a német Kaesetorte New York Cheese Cake néven fut... ezekbe most nem megyek bele)
Aztán mégegyszer visszatértünk, Washington D.C. után, a legfurcsább ingyenes Campingbe a repülőmúzeum hangárjai mellett.
Ugyanazok az emberek, csak a 4 legfontosabb hiányzik... és aztán a felszabadulás abban, hogy merjem egyedül is megélni.
Felkavaró itt lenni először állampolgárként, ahol annyi élet fordult meg ... |
Újraéltem a régi helyeket, hol könnyezve, hol ragyogva, ahol bicikliztünk, ezt-azt tettünk, és újra köszöntem annak a személynek, aki a gyerekek nélkül vagyok...persze, már nem ugyanolyanként, szinte saját mamámként, de mégis újra egyedül...ha csak pár napra is. Úgy, hogy közben tudtam: a vonal másik végén ott vannak ők, akik a legdrágábbak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése